Ocenění firmy Freya Therm, udělené portálem www.zivefirmy.cz OHREJTESE.CZ - Centrum zákaznické podpory   725 425 793

Stavby, montáže a opravy komínů


Stavba nového komínu

Pokud právě stavíte svůj nový dům či chalupu, čeká Vás úvaha o tom, jaký typ komínu si pořídit. V zásadě máte na výběr ze dvou základních možností: zděný komín nebo vysoce odolný třívrstvý nerezový komín, přičemž oba typy umožňují připojení libovolného spotřebiče a jsou využitelné pro všechny druhy paliv.

V naší nabídce najdete komíny zděné (v podobě komínových stavebnic) i komíny nerezové (klasické třívrstvé nebo speciální systémy, určené například pro přetlakový provoz při vysokých teplotách). Samozřejmou součástí nabídky jsou nerezové komínové vložky a najdete zde i několik příkladů velmi originálních komínových řešení.

Seznamte se, prosím, s přehledem komínových systémů renomovaného výrobce CIKO, s nímž spolupracujeme. Na rozdíl od ostatních karet s nabídkou produktů na těchto nenajdete ceny - ty totiž vždy záleží na konkrétní sestavě jednotlivých komínů. Cena komínu je zavislá v první řadě na jeho výšce a průměru, další součást jeho ceny tvoří ostatní příslušenství (způsob založení, čisticí dvířka, typ sopouchu, typ vyústění, druh hlavice, atd.). Tuto kalkulaci jsme připraveni pro Vás zpracovat - stačí, když nám pošlete e-mailem svoji hrubou představu.

 

Opravy komínů - frézování, vložkování, kompletní rekonstrukce

Jste-li vlastníkem domu a na svém domě máte komín, určitě Vás časem navštíví kominík. Tím pádem se Vám může stát, že z jeho úst uslyšíte něco v tom smyslu, že Váš komín již přestává plnit svoji funkci, že už na něj nepůjde vystavit revizní zpráva a že je nutno jej opravit. Nejlépe vyvložkovat. A pokud se vložka do stávajícího průduchu nevejde, pak také vyfrézovat.

Nutnost vyvložkování může nastat i bez jeho návštěvy, třeba tehdy, když se rozhodnete pořídit si nová krbová kamna nebo krb. Také v tomto případě musíte začít u komína, neboť ten je rozhodujícím faktorem budoucí úspěšnosti takové stavby - zejména z pohledu požární bezpečnosti.

Princip frézování komínového průduchu si můžete prohlédnout na následujících videoukázkách:

V rámci nabízeného komplexního řešení Vám rádi zajistíme jak výstavbu nového komína, tak opravu a znovuuvedení do provozu toho starého.


Jakmile máte jasno v tom, co Váš dům (a komín v něm) potřebuje, může následovat vlastní realizace. Buď frézování spojené s vyvložkováním komína nebo stavba nového. Přijedeme na místo, zaměříme a nafotíme potřebné údaje. Na základě příslušných zjištění vyhotovíme cenovou kalkulaci. Nad cenovou nabídkou se pak sejdeme společně s Vámi a provedeme potřebné úpravy projektu.

Po tomto schválení z Vaší strany bude sepsána a podepsána závazná smlouva o dílo, v níž budou upřesněny další podmínky. Na základě této smlouvy bude zahájena příslušná realizace.


Máte-li pocit, že bychom mohli vyřešit Váš problém, jednoduše napište nebo zavolejte. Umíme Vám pomoci.